menu>
  • pl
  • en
  • de
  • fr

OUTSOURCING ROZLICZANIA CZASU PRACY KIEROWCÓW - "Transport Manager" październik-listopad 2014

OUTSOURCING ROZLICZANIA CZASU PRACY KIEROWCÓW - "Transport Manager" październik-listopad 2014

 

Usługi outsourcingowe stały się popularne w Polsce w latach 90-tych XX wieku, jako alternatywa dla powiększenia zasobów kadrowych przedsiębiorstw. Początkowo zlecanie jedynie niektórych pomniejszych działań przedsiębiorstwa do firm zewnętrznych przerodziło się w migrację zadań całych działów na rzecz usług outsourcingowych.

Outsourcing wspiera obecnie również firmy transportowe w kwestiach rozliczeniowych. Analiza i rozliczanie czasu parcy kierowcy wymaga kompleksowej wiedzy, wyspecjalizowanych narzędzi i wykwalifikowanej kadry, zdolnej odnaleźć się w gąszczu przepisów oraz rozmaitych interpretacji aktów prawnych. Poprawna obsługa firm w tym zakresie jest kluczem do zapewnienia bezpieczeństwa przewoźnika.

Przykład OCRK jako profesjonalnej firmy outsoursingowej, czyli pewność doskonałej obsługi


OCRK (Ogólnopolskie Centrum Rozliczenia Kierowców z Bielska Białej) było pierwszą ogólnopolską firmą profesjonalnie analizującą czas pracy kierowców. Przez lata rozwoju oferta nieustannie się zmieniała dostosowując się tym samym do zmieniających się potrzeb branży TSL. OCRK jako pierwsze wprowadziło do oferty tworzenie dokumentacji kadrowo-płacowej, szkolenia kierowców, reprezentację podczas kontroli itd.

 - OCRK wykorzystuje w swojej codziennej pracy system 4Trans wzbogacony o specjalną aplikację, która analizuje dane systemu Transics, a to z kolei przynosi naszej firmie wymierne korzyści i pozwala ograniczyć koszty związane z rozliczeniem czasu pracy kierowców. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wypłacić kierowcy wynagrodzenie adekwatne względem faktycznie przepracowanych godzin, co z kolei przekłada się na zmniejszenie kosztów utrzymania przedsiębiorstwa. Współpraca z OCRK pozwala na redukcję kosztów oraz umozliwia koncentrację na podstawowych celach działalności, na zadaniach biznesowych i rozwoju firmy - mówi Dariusz Szumacher - prezes DARTOM.

Zapraszamy do lektury całego artykułu w "Transport Manager" - październik - listopad 2014.